top of page

מדריך למעבר לתזונה בריאה

קניות:

כשיש חומרי גלם בבית, יותר קל להכין מזון בריא.

אין צורך לקנות מוצרים יקרים, ולמען באמת, אני לא חושבת שהתנאי לבריאות הוא בהכרח לצרוך אוכל אורגני.  יש הרבה שלבי ביניים בין תזונה מערבית קלוקלת ומעוררת מחלות לבין 100%.

ירקות אורגניים - יש מגדלים אורגניים בכל הארץ שעושים משלוחים של תוצרת טרייה, טעימה ומעוררת תיאבון.  בעיני זה יתרון אדיר לקבל משלוח עד הבית, לא חייבים לקחת את הסל שהמגדל מציע, ברוב המקומות ניתן להרכיב סל ירקות לפי טעמך והעדפותיך.  החיסרון ביחיד שאני מוצאת במשלוח האורגני - מלא בוץ.  זה רק אומר שאת הירקות הלא אורגניים שוטפים בשפע של מים כדי להוריד את הבוץ, וירקות רטובים מתחילים להירקב... אבל זה לא הנושא.
ירקות אורגניים עולים כמעט כמו ירקות לא אורגניים כשקונים ישירות מהמגדל.

פירות הם משמעותית יותר יקרים, לכן הייתי מציעה להתחיל מהירקות.

אני מזמינה מערן אורגני.  באתר תמצאו את הימים בהם הוא מגיע לאיזור שלכם, ואם הוא לא, יש לי עוד כמה המלצות מעולות.
חוביזה

משק חביביאן

טבע הבשור

גן השדה

אם אתם מעדיפים ללכת בעצמכם לבחור - אין כמו משק שוורצמן בנטעים.  אם זה רחוק לכם, חפשו משק באיזור שלכם.  טיפ: מושב נטעים הוא מול איקאה סניף ראשל"צ.  עכשיו זה נראה פחות רחוק?

למה כדאי לקנות מהמשקים הקטנים?  כי הם חקלאים שמגדלים באהבה ירקות ופירות אורגניים, כי הם קוטפים את התוצרת בבוקר המשלוח והטריות פשוט זוהרת מכל עלה, והכסף שהם מרוויחים הולך ישירות אליהם.   אם אתם רוכשים את התוצרת שהם גידלו בחנות טבע או סופר מרקט, היו בטוחים שהם מקבלים סכום מאוד זעום.  אני רוצה שיהיו עוד משקים קטנים שמגדלים את התוצרת שלהם מתוך שמחה, כי זה משפיע בנוסף על הטעם ועל האיכות של הירקות.  יש מספיק "סרט נע" ומפעלים, ונטורופתיה מתייחסת גם לתנאי גידול ורווחה.

מוצרים יבשים ובלי חיי מדף ארוכים יותר מירקות - גם כאן אני אוהבת להזמין ישירות משתי אמהות שעובדות מהבית:

המזווה - פסטות מעניינות ממגוון חומרי גלם, תחליפי חלב, אגוזים, קקאו, פירות מיובשים, חטיפים טבעוניים, מוצרים ללא גלוטן, דגנים, קטניות ועוד.

התבלינים של איילת - תערובות תבלינים ייחודיות, קמחים מאגוזים ושקדים, חמאות אגוזים, מוצרים ללא גלוטן ומתכונים מעולים.

שירות נפלא, טריות מופלאה והמחירים טובים.  לפעמים אני רואה בסופר מרקט מוצרים זהים במחיר נמוך ב-5-10%.  אני מזכירה לעצמי שרשת סופרמרקטים מהווה כוח קנייה אדיר ויכולה להפעיל לחץ על הספק כדי שיוריד מחיר של מוצרים (ברוב המקרים ההנחה לא מגולגלת אלינו, הצרכנים).  ועדיין בחישוב חודשי ונפשי אני מוצאת שעדיף לי לרכוש מהן.  מגוון המוצרים מעט שונה, המגוון במזווה הוא טבעוני ואילו בתבלינים של איילת המוצרים נועדו לשילוב בתפריט פליאוליטי.  

קוסמטיקה טבעית:

מיכל סבון טבעי

ערוגות

בשלב הזה די ברור שאני מזמינה הכל באינטרנט.  
הסיבה העיקרית היא, שאני רוצה להשקיע את הזמן שלי בדברים אחרים - לבשל, לקרוא, לעבוד, להיות עם הילדים שלי, ולא לבלות את הזמן בנהיגה או בנשיאה של שקיות.  גם אם מדובר על רק שעה בשבוע - וזה לא מדוייק- הרי יש את זמן הנסיעה, ולפעמים תור ארוך, ורובינו לא עושים את כל הקניות במקום אחד - זאת שעה שאפשר להתאמן בה / להכין אוכל / לסיים מטפלות אחרות וללכת לישון.  והכל כדי למגר את התירוץ - אין לי זמן לחיות בריא.

שמן זית או שמן אבוקדו? שמן קוקוס או חמאה? לחצו כאן למאמר על שמנים ושומנים.

bottom of page